Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Kim jest emo?

Kim jest emo?

Kim jest emo?

Avril Lavigne fot. JOERG KOCH/DDP/East News
Czym jest subkultura emo? Czy to tylko światopogląd, czy też styl ubierania? Czy Avril Lavigne naprawdę jest emo - odpowiada lula.pl.

 

Na pewno większość z Was przynajmniej raz widziała na ulicy osoby już na pierwszy rzut oka wyglądające jak przedstawiciele subkultury emo. Tylko czy emo na pewno można nazwać subkulturą? Pytanie to może być tematem niekończących się dyskusji, ale jedno jest pewne: kultura emo jest bardzo charakterystyczna i nie pozostawia nikogo obojętnym.

 

Emo, skrót od anglojęzycznego emotional, ma określać osoby bardzo wrażliwe, często nieśmiałe i niezwykle emocjonalnie podchodzące do otaczającego je świata. Jednak emo, które początkowo jedynie opisywało sprzeciw wobec kultury materialistycznej i powierzchownego sposobu bycia, teraz staje się ideologią, specyficznym podejściem do rzeczywistości, charakteryzującym szczególnie te osoby, które poszukują właściwej dla siebie drogi, zrozumienia i sposobu na ekspresję swojego bogatego wnętrza.

 

 

Emo podkreślają swoją odrębność i światopogląd oraz sposób myślenia poprzez muzykę, której słuchają (znajdziemy w niej nurty post-hardcore i pop punk), poezję, która pomaga wyrażać im swoje refleksje (często nawiązuje do nieudanych miłości, które są tak ważne w życiu dorastającego człowieka) oraz poprzez specyficzny styl ubierania się. Ten ostatni aspekt emo chyba w największym stopniu odróżnia ich od innych, "zwykłych" ludzi.

 

Po czym rozpoznać osoby utożsamiające się z kulturą emo?

 

Dobrym przykładem takiej postaci jest Avril Lavigne, która w przeciwieństwie do niektórych gwiazdek estrady, podchodzących do emo w sposób bardziej powierzchowny i powodowany aktualnymi trendami w modzie, od dłuższego czasu wyraża swoim wizerunkiem charakterystyczne cechy emo i je ze sobą identyfikuje.

 

 

Kto zna muzykę Avril wie, że nie jest ona typową, młodą piosenkarką, która śpiewa o codziennych rozterkach młodej dziewczyny, marzeniach i innych, prostych sprawach. W swojej muzyce Avril opowiada o problemach, które być może zna z własnego doświadczenia i o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Ponadto sprzeciwia się płytkiemu podejściu do życia, które często charakteryzuje jej rówieśniczki i koleżanki po fachu (stąd jej słynna polemika z muzyką piosenkarek takich jak Britney Spears). Avril szuka w życiu czegoś głębszego, tak jak robią to emo. Zresztą nie tylko teksty jej piosenek pasują do emo-światopoglądu; jej styl również doskonale wpasowuje się w ramy tej subkultury.

 


Głosuj (0)

ashley22222222222222222222222 13/07/2008 08:17:05 [Powrót] Komentuj


Stats
19619

Register
x wpisz
x obejż

Ukochaj

Dodaj do Ulubionych

Elite


Clubs
{kluby}

Archive
2008
Lipiec
Czerwiec


Szablon

~`Martyna~`||
More?